A határozat a Kari Tanács könyvtárban elérhető

 

Eötvös Loránd Tudományegyetem
Természettudományi Kar DT-229/2000. (T-9)
Dékáni Titkárság Budapest, 2000. március 30.

Emlékeztető és Határozatok
a Kari Tanács 2000. március 29-én (szerdán) megtartott rendkívüli üléséről

 

 

Benczúr András dékán bejelentette, hogy külföldi útja miatt az elnöki teendők ellátására Tasnádi Péter dékánhelyettes urat kéri fel.

I.

A Kari Tanács “az Intézményfejlesztési Terv kapcsán felmerült stratégiai kérdések” című előterjesztésről a javaslatban megfogalmazott célkitűzések mindegyikéről a következőkben rögzített szavazatarányokkal nyilvánított véleményt azzal, hogy a rektori javaslatokat “alátámasztó” megjegyzések nem kellő mélységűek, kidolgozatlanok, esetenként félreérthetők, egy-egy esetben a tényeknek sem felelnek meg, ezeket a javaslatok támogatása esetén sem tekinti elfogadottnak. Kifejezi azt az igényét, hogy az előterjesztésben szereplő javaslatokat konkrét, kidolgozott, a megvalósítás ütemezését is tartalmazó formában ismételten véleményezni kívánja.

A Kari Tanács

A) Az irányítási kérdések részben szereplő

    1. Szakmai autonómiára vonatkozó javaslatot a következő kiegészítéssel — közös képzések (intézményen belül és kívül) is — ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatja.
    2. Az oktatáspolitikai autonómiára vonatkozó javaslatot:
    3. — az Egyetemen az oktatáspolitika alapvető elveit és kereteit intézményi szinten egyeztetjük — ellenszavazat nélkül 1 tartózkodás mellett támogatja.

    4. A tudománypolitikai autonómiára vonatkozó javaslatot: — az Egyetemen a tudománypolitikai, pályázati rendszer alapvető elveit és kereteit intézményi szinten dolgozzuk ki — ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatja. A javaslatot megelőző bekezdésből a “Felvetődő kérdés …….” és a “A véleményem szerint …….” kezdetű mondatokat, ellenszavazat nélkül 6 tartózkodás mellett törlésre javasolja.
    5. A humánpolitikai autonómiára vonatozó javaslatot a következő kiegészítéssel — a jelenleg hatályos egyetemi és kari szabályzatokkal egyeztetve, a kari sajátosságokat figyelembe véve — 1 ellenszavazat és 3 tartózkodás mellett támogatja.
    6. A műszaki és üzemeltetési autonómiára vonatkozó javaslatot ellenszavazat nélkül 2 tartózkodás mellett támogatja.
    7. A gazdálkodási autonómiára vonatkozó javaslatot: — az Egyetem tűzze ki célul a költségvetési támogatás és saját bevételek elosztása elveinek kidolgozását úgy, hogy az egyetem költségvetése átlátható legyen — ellenszavazat nélkül 1 tartózkodás mellett támogatja.
    8. Az igazgatási, nyilvántartási autonómiára vonatkozó javaslatot: — az Egyetem tűzze ki rövid távú célként a központi, biztonságosan hozzáférhető, naprakész információs nyilvántartási rendszer kiépítését, a szükséges szervezeti keretek megalkotását — ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatja.

B) Az oktatáspolitikai kérdések részben szereplő javaslatokat:

    1. — Az Egyetem tűzze ki célul valamennyi képzési szinten történő oktatást, és ezen belül azonban súllyal az egyetemi és főiskolai oktatás fenntartását és fejlesztését — 6 ellenszavazat és 5 tartózkodás mellett támogatja.
    2. Az ellátható feladatok területük szerint csoportosítva rész c) pontját: — természettudományos szakember és tanárképzés (“kutatóképzés”), szakirányú továbbképzés, beleértve a doktori képzést is. Informatika szakember és tanárképzés. Magyar és idegen (angol) nyelven.—
    3. Javasolja ennek a résznek a kiegészítését a képzési szintek teljességével (pl. tanfolyami) és annak figyelembe vételét, hogy az intézményi struktúra változásából következően az itt rögzített feladatok is változhatnak — ellenszavazat nélkül 6 tartózkodás mellett támogatja.

    4. — Javaslom egyben, hogy az Ideiglenes Intézményi Tanács nyilvánítsa ki, hogy az Egyetem kész befogadni az államigazgatási illetve államtudományi szakemberképzést. Javaslom továbbá, hogy az Ideiglenes Intézményi Tanács tegye feladattá a gazdálkodástudományi ismeretek oktatásának rövid távon történő megvalósítását — ellenszavazat nélkül 6 tartózkodás mellett támogatja.

C) Az intézményi szerkezetre vonatkozó javaslatot:

    1. — Állam- és Jogtudományi Kar — ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatja,
    2. — Társadalomtudományi Kar — 13 igen, 9 nem és 8 tartózkodás mellett nem támogatja,
    3. — Bölcsészettudományi Kar — ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatja
    4. — Pedagógiai és Pszichológiai Kar — 3 igen, 22 nem és 5 tartózkodás mellett nem támogatja,
    5. — Természettudományi Kar — közfelkiáltással támogatja,
    6. — Informatika és Gazdálkodástudományi Kar — 9 igen, 10 nem, 14 tartózkodás mellett nem támogatja,
    7. — Tanítóképző Főiskolai Kar — ellenszavazat nélkül 13 tartózkodás mellett támogatja,
    8. a Tanárképző Főiskolai Kar egységei integrálódjanak a megfelelő egyetemi Karhoz — ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatja,
    9. Informatikai Kar — 12 igen, 6 nem és 12 tartózkodás mellett nem támogatja.

(E határozati pontban kiemelten szereplő szövegrészek az előterjesztést kiegészítő javaslatok.)

II.

A Kari Tanács titkos szavazással Pongrácz Rita Meteorológiai Tanszék egyetemi tanársegédi kinevezését 4 év határozott időre 31 igen szavazattal, ellenszavazat nélkül támogatja.

III.
Bejelentések

Tekintettel arra, hogy a Kari Tanács határozatlanképtelenné vált, a napirendjén szereplő további kérdéseket nem tárgyalja.

Záray Gyula dékánhelyettes kéri a Tanács jelenlévő tagjait, hogy a napirenden szerepelt, de nem tárgyalt egyetemi szabályzatok tervezeteiről véleményüket hozzá juttassák el.

A Kari Tanács titkára bejelentette:

kmf.


Tasnádi Péter s.k.
dékánhelyettes


Kisfaludy Gyula s.k.

a Kari Tanács titkára