A Kari Tanács 2003. március 19-i ülésén hozott határozat melléklete.

 

 

 

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem
Természettudományi Kar
Szervezeti és Működési Szabályzata

Az elhagyandó szöveget (szövegrészt) áthúzva jelöljük, az új szöveg Comic Sans Ms betűtípussal szerepel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


A dékán
3. §

(1)      A dékánt a TTK egyetemi tanárai és habilitált docensei közül a Kari Tanács választja pályázat alapján a Rektor véleményének meghallgatásával. A dékán választása esetén a Kari Tanács akkor határozatképes, ha tagjainak több mint kétharmada jelen van (40 35 fő).

4. §

(2)   A dékánhelyetteseket a pályázó egyetemi és főiskolai tanárok és egyetemi docensek közül a Kari Tanács véleményének meghallgatása után a dékán bízza meg.

6. §

(1)      A Kari Tanács 59 51 tagból áll.

(3)      Választás útján tagjai a Kari Tanácsnak:

a)    három-három egyetemi vagy főiskolai tanár vagy egyetemi docens a Biológiai, a Fizika, és a Kémiai és az Informatikai Tanszékcsoportból,

b)   egy-egy egyetemi vagy főiskolai tanár vagy egyetemi docens a Matematika I. és egy egyetemi tanár vagy egyetemi docens a Matematika II. Tanszékcsoportból,

c)    egy-egy egyetemi tanár vagy főiskolai tanár vagy egyetemi docens, és egy, egyetemi adjunktus, vagy főiskolai docens vagy főiskolai adjunktus, egyetemi vagy főiskolai tanársegéd, kutató vagy más oktató a Földrajz Tanszékcsoportból,

egy-egy egyetemi tanár, docens, adjunktus, tanársegéd, kutató vagy más oktató a Geológiai és a Környezetfizikai Tanszékcsoportból.

d)   két-két egyetemi adjunktus vagy főiskolai docens, vagy főiskolai adjunktus, egyetemi vagy főiskolai tanársegéd, kutató vagy más oktató a Biológiai, a Fizika, a és a Kémiai és az Informatikai Tanszékcsoportból,

e)    egy-egy egyetemi adjunktus vagy főiskolai docens, vagy főiskolai adjunktus, vagy egyetemi vagy főiskolai tanársegéd, kutató vagy más oktató a Matematika I. Tanszékcsoportból, a és

egy egyetemi adjunktus, tanársegéd, oktató vagy más kutató a Matematika II. Tanszékcsoportból,

f)     a dékáni felügyelet alatt álló oktatási egységekből (Idegen Nyelvi Központ, Oktatástechnikai Csoport, Tudománytörténet és Tudományfilozófia Tanszék) egy oktató vagy kutató,

g)    egy tag a nem-oktató- nem kutató foglalkoztatottak közvetlen képviselője,

h)    a Professzori Tanács egy, a Professzori Tanács tagjai által választott tagja,

i)      17 14 választott hallgatói képviselő,

j)      egy választott, a doktori képzésben résztvevő hallgató.

7. §

(1)   A Kari Tanács a — (2) bekezdésben foglaltakat kivéve — akkor határozatképes, ha az ülésen a Tanács tagjainak több mint a fele jelen van (30 26 fő)

(2)   A Kari Tanács határozatképességéhez

a)    a dékán megválasztására és visszahívásának kezdeményezésére vonatkozó javaslat,

b)   a kari Szervezeti és Működései Szabályzat — kivéve a mellékletek, függelékek, valamint az 1. számú mellékletben felsorolt szabályzatokat — elfogadása és módosítása tárgyában a határozathozatalhoz a tanács tagjai több mint kétharmadának (40 35 fő) jelenléte szükséges.

(8)   A Kari Tanács név szerinti szavazást rendel el, ha azt a választott tagok legalább egynegyede kéri (12 11 választott tag).

Nem tanszéki jogú egység (csoport)
Nem önálló oktatási szervezeti egység
30. §

(1)   Nem tanszéki jogú önálló oktatási-szervezeti egység (csoport) létrehozható tanszékcsoporton vagy tanszéken belül olyan oktatási feladattal, amely nem párosul azzal kapcsolatos kutatómunka végzésével, illetve oktatáshoz nem kapcsolódó kutatási vagy egyéb feladatokra, továbbá olyan oktatási-kutatási egységként, ami még nem szervezhető tanszékké.

31. §

(3)   A csoport működésére a 24-29. §-ban leírtakat értelemszerűen érvényesek kell alkalmazni.

Oktatók
39. §

(1)   A Karon szervezett oktatói munkakörök: egyetemi tanár, docens, adjunktus, tanársegéd, mérnöktanár, műszaki (gazdasági) tanár, nyelvtanár (lektor). 2003. szeptember 1-től az Egyetemi Tanács III/2002. (III.4) számú határozatának III./1 a,b,c,d,e,f, pontjában megszabott időpontig főiskolai tanár, főiskolai docens, főiskolai adjunktus és főiskolai tanársegéd.

43/A §

A főiskolai tanár, főiskolai docens, főiskolai adjunktus és főiskolai tanársegéd jogállásáról az e Szabályzat 39.§ (1) bekezdésében foglaltak és az ELTE oktatóinak kutatóinak jogállásáról és az oktatói-kutatói követelményrendszerről szóló egyetemi és természettudományi kari szabályzat rendelkezik.

65. §

(3)   A tanszékvezetőknek az illetékes tanszékcsoporti tanács javaslatára a Kari Tanács dékán kivételesen engedélyezhet a (2) bekezdésben meghatározottnál hosszabb távollétet is. A tanszékvezető távolléte alatt is felelős a tanszékéért. Az engedély szükséges feltétele, hogy a tanszéken legyen tanszékvezető mellett működjön tanszékvezető-helyettes továbbá, hogy a távollevő tanszékvezetővel a napi kapcsolat tartható, és így a tanszék irányítása biztosítható legyen. Az engedélyt a Kari Tanács dékán indokolt esetben visszavonhatja.

68. §

(3)      A Tanács létszáma 13 11 fő. Tagjait és elnökét a Tanszékcsoporti Tanácsok és a Kari Professzori Tanács javaslatára a dékán kéri fel határozatlan időre a társadalmi, a tudományos és a gazdasági élet kiemelkedő képviselői közül. A Tanácsban a biológia, a fizika, a kémia, a földtudományok és a matematika és az informatika képviselői kapnak helyet.

VI. Záró rendelkezések
 70. §

(2)    A módosítások hatályba lépésének időpontja:

2003. április 10: 6. § (1) (3), 30. §, 31. § (3), 65. § (3) 68. § (3) azzal, hogy a Kari Tanács összetételére vonatkozó szabályokat — 6. § (1) (3) — a 2003. szeptember 1-én hivatalba lépő Kari Tanács megválasztása során kell alkalmazni.

2003. szeptember 1: 3. § (1), 4. § (2), 7. § (1) (2) (8), 39 § (1), 43/A. §.

 

Elfogadta a Kari Tanács 2003. március 19-i ülésén.