A világegyetem keletkezése gyerekszemmel

2018.01.18.
A világegyetem keletkezése gyerekszemmel
A világegyetem keletkezése gyerekszemmel – kiállítás az ELTE TTK Lágymányosi Kampuszán

2017. december 21-én, a téli napfordulón nyílt meg az ELTE TTK Természetrajzi Múzeum Matematikai Gyűjteményének előterében az univerzummal foglalkozó gyermekrajz kiállítás. A közel 60 képet felsorakoztató kiállítás anyaga a turai Hevesy György Általános Iskola és a turai Szféra Alkotóműhely tanulóinak, alkotóinak munkája. A rajzok a csillagok, a bolygók, az egész univerzum keletkezésének mikéntjére keresik a választ, illetve a világegyetem törvényszerűségeit ábrázolják. A rendkívül aprólékos, színes, kifejező és harmonikus kompozíciójú művek maradandó élménnyel gazdagítják a látogatót.
A kiállítás január végéig tekinthető meg a Matematikai Gyűjtemény előterében (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, a kémia porta felett az első emeleten).
A megnyitón készült fotók az esemény Facebook oldalán érhetők el.

Csatolmány:
Univerzum_gyerekszemmel_kiallitasi_rajz_foto_Lovasne_Kecskemeti_Eva.jpg