Büszkeségein 2018

Március

Németh István, szombathelyi ügyekért felelős koordinációs rektorhelyettes a Magyar Érdemrend lovagkeresztjét Varga Mihály nemzetgazdasági minisztertől „a régió gazdasági növekedését, valamint a kis- és középvállalkozások humánerőforrás-fejlesztését rugalmas és előremutató képzési rendszerek kidolgozásával segítő munkája elismeréseként”.

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter díjakat és szakmai elismeréseket adott át 2018. március 23-án, a Meteorológiai Világszervezet világnapján. Az idei világnapon Scheinzl Guidó-díjat vehetett át Tasnádi Péter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Meteorológiai Tanszék egyetemi tanára. Miniszteri Elismerő Oklevélben Breuer Hajnalka, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Meteorológiai Tanszék adjunktusa részesült.

Március 22-én tartották meg a Scindikátor országos tudománykommunikációs verseny döntőjét. Az eseményen 12 döntős közül választották ki a legtehetségesebbeket. Az Év Scindikátora címet és a közöségdíjat is Kincses Dániel (ELTE TTK Fizika Doktori Iskola) nyerte el Részecskegyorsítókkal az ősanyag nyomában című prezentációjával. A második helyet Mihály Enikő (ELTE TTK, földrajz-természetföldrajz) szerezte meg A fa mint természetes adathordozó című, az időjárás-változás fákra gyakorolt hatását bemutató előadásával. Természettudományos kísérletekkel a krónikus betegek gyógyulásáért című, a beteg gyerekek terápiás célú oktatásának kérdéseivel foglalkozó munkájával Kiss Tamás (ELTE TTK Biológia-kémia tanári MA) vívta ki a harmadik díjat.

Április

Tudományos Diákköri Érmet kapott Székely Balázs, a Földrajz- és Földtudományi Intézet egyetemi docense (Geofizikai és Űrtudományi Tanszék), valamint Nguyen Quang Chinh, a Fizikai Intézet docense (Anyagfizikai Tanszék).

A Kar Kiváló Oktatója címben részesült Berki Márton egyetemi tanársegéd (Földrajz- és Földtudományi Intézet - Társadalom- és Gazdaságföldrajzi Tanszék) és Besenyei Ádám egyetemi docens (Matematikai Intézet - Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék).

Április 18-án vehette át az idén elsőként kiosztott Gács András-díjat Zábrádi Gergely, az ELTE TTK Matematikai Intézet, Algebra és Számelmélet tanszékének adjunktusa.