Eötvös-nap 2012

A Kari TDK-k érdekes bemutatkozó előadásait követően Medzihradszky Kálmán professor emeritus méltatta Vellai Tibor és Horváth Ákos docenseket, akik Michaletzky György dékán úrtól vehették át a TDK szervezői és az egyetemi tehetséggondozásban elért eredményeikért a Kar Tanácsa által adományozott TDK érmet.

Ezt követően Zboray Géza adjunktus nyújtotta át Böddi Béla professzornak a Juhász-Nagy Pál Tehetséggondozó Díjat, illetve az Ifjúsági díjat Korcsmáros Tamás biológus hallgatónak, megemlékezve az általa JNP-nek becézett tanár úr nagyszerű személyéről.
A meghívóban szereplő programot követő közönség számára meglepetés volt, hogy Fazekas Dávid hallgató dékáni dicsérő oklevelet vehetett át a kari TDK szervezésében való tevékenységéért. Kiss Ádám egyetemi tanár, a BEAC elnöke átadta az Eötvös 5 futóverseny 2012 májusi versenyén elnyert, a Legsportosabb Karnak járó vándorkupát Michaletzky György dékán úrnak.
Számos hallgató kapott sikeres TDK tevékenységéért dicsérő oklevelet. A Kar Kiváló Oktatója címmel idén a Hallgatói Önkormányzat javaslatára a Kar Tanácsa Takács-Sánta András adjunktust (Környezettudományi Centrum) és Vass Gábor adjunktust (Kémiai Intézet) tüntette ki, míg a Kar Kiváló Hallgatója címet 44 hallgató részére adományozta a Tanács 2012-ben.

Szintén az Eötvös-napi rendezvények keretében hallgathatták meg az érdeklődők Markku Kulmala professzor

Atmospheric aerosolparticles: from molecular clustering to global climate

címmel.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a szervezők munkáját (kiemelten: Török Gabriella osztályvezető – Tanulmányi Osztály, Horváth Ákos – Kari TDK titkár; díszdoktori előadás megszervezése: Salma Imre egyetemi tanár – Kémiai Intézet).

További képek

Csatolmány: