2 új TTK-s kutatócsoportot támogatott az MTA

Nyilvánosságra hozták a 2012. évi, az MTA által támogatott, egyetemeken működő kutatócsoportok pályázatán indulók nyerteseit. 2012. július 1-jétől 21 új kutatócsoport összesen tíz egyetemen kezdi meg működését együttvéve 600 millió forint költségvetéssel: nyolc a matematikai és természettudományok, nyolc az élettudományok, öt a humán- és társadalomtudományok területén.

A magyar kormány támogatásával idén újabb, az elmúlt években nemzetközi szinten is kimagasló eredményeket elérő, iskolateremtő egyéniségű kutatók részesülhetnek támogatásban, és hozhatnak létre egyetemeken működő akadémiai kutatócsoportokat. Pálinkás József, az MTA elnöke ma délután jóváhagyta és nyilvánosságra hozta Akadémiai Kutatóintézetek Tanácsának javaslatát a 2012. július 1-jétől öt éven át akadémiai támogatással egyetemeken működő kutatócsoportokról.

Támogatott TTK-s kutatócsoportok 2012-ben

Név Téma Éves támogatási összeg
Faragó István Differenciálegyenletek a numerikus analízisben és a nagy hálózatok elméletében 25 000 000
Erdei Anna A komplementrendszer működése rendszerbiológiai szemmel - a molekuláktól a sejtekig, az egészségtől a betegségig 35 000 000