A világ legjobb egyetemei között

Az ELTE ezzel az eredménnyel olyan felsőoktatási intézményeket előzött meg, mint a prágai Károly Egyetem, a New York University, a berlini Humboldt Egyetem vagy a stockholmi egyetem.

Az egyetem természettudományi kara az oktatók és a hallgatók teljesítménye alapján a 2012-es magyarországi felsőoktatási rangsorban is tarolt: az összesített kari listán a hatodik helyet szerezte meg, míg a természettudományi képzési területen az első lett, megelőzve a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem természettudományi karát, valamint a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karát.

Az összesített 2012-es ARWU-világrangsorban az ELTE a 301-400., a Szegedi Tudományegyetem pedig a 401-500. helyet szerezte meg.

ELTE

EDULINE