Akadémiai Díjat kapott Fogarasi Géza professor emeritus és Galácz András egyetemi tanár

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége kiemelkedő tudományos munkássága elismeréseként kilenc kutatót részesített Akadémiai Díjban, közöttük három ELTE-s professzort.

Akadémiai Díjjal ismerték el Fogarasi Gézát, a kémiai tudomány doktorát, az ELTE TTK Kémiai Intézetének professor emeritusát a számításos szerkezeti kémia hazai megalapításáért és módszertani megalapozásáért, az infravörös (IR) spektrumoknak, valamint a molekulák térszerkezetének kvantumkémiai számításaiban elért eredményeiért, továbbá nemzetközileg is elismert új eljárások kidolgozásáért.

Akadémiai Díjat vehetett át Galácz András, az MTA doktora, az ELTE TTK Őslénytani Tanszékének egyetemi tanára a földtörténeti középidő élővilágának a Mecsek hegységben végzett kutatásaihoz kapcsolódó tudományos eredményeiért, a középső jura kori Ammoniteszekre és a jura időszak rétegtani, ősföldrajzi kérdéseire vonatkozó, nemzetközileg is elismert, megalapozott vizsgálataiért.

Forrás: MTA.hu, ELTE.hu
(http://www.elte.hu/hir?id=NW-4554)