Új tagokat választott az MTA

Az Akadémikusok Gyűlésén rendes taggá választották az ELTE professzorai közül Fehér M. Istvánt (BTK), R. Várkonyi Ágnest (BTK) és Szathmáry Eörst (TTK); levelező taggá pedig Borhy Lászlót (BTK), Frank Tibort (BTK), Pálfy Józsefet (TTK) és Vásáry Istvánt (BTK). Az Akadémikusok Gyűlése levelező taggá választotta továbbá Madas Edit irodalomtörténészt, az MTA-OSZK Res Libraria Hungariae Kutatócsoport vezetőjét, a PPKE egyetemi tanárát, az ELTE Történelemtudományi, illetve Nyelvtudományi Doktori Iskola törzstagját; Pyber László matematikust, az MTA Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet tudományos tanácsadóját, az ELTE Matematika Doktori Iskola törzstagját; Barna Balázs növénybiológust, az MTA Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének tudományos tanácsadóját, az ELTE címzetes professzorát; és Iván Béla vegyészt, az MTA Természettudományi Kutatóközpont Anyag és Környezetkémiai Intézet Polimer Kémiai Osztálya tudományos osztályvezetőjét, az ELTE egyetemi magántanárát, akinek nevéhez fűződik a modern polimer kémiai oktatás meghonosítása az ELTE-n.

Forrás: ELTE.hu
(http://www.elte.hu/hir?id=NW-4560)