14 ELTE-s oktatót díjaztak pedagógusnapon

2013. május 30-án Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át a pedagógusnapi kitüntetéseket. Az ünnepségen tizennégy ELTE-s oktató és tanár kiemelkedő munkáját díjazták. Beszédet mondott Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkár és Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár is. Az Egyetem öt karán oktatók mellett a gyakorlóiskolák pedagógusait is elismerték.

Eötvös József-díjban részesült Némethné Kollár Katalin (központvezető egyetemi docens, PPK Iskolai Pszichológiai Intézeti Szakcsoport) kiemelkedő oktató-nevelő munkája és pedagógusi életpályája elismeréseként.

Kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkája elismeréseként Szent-Györgyi Albert-díjban részesült

• Bányai Éva (professor emerita, PPK, Affektív Pszichológiai Tanszék)
  • Bollobás Enikő (tanszékvezető egyetemi tanár, BTK, Amerikanisztika Tanszék)
  • Székelyi Mária (professor emerita, TÁTK, Kisebbségszociológia Tanszék)
  • Láng Győző (egyetemi tanár, TTK, Fizikai Kémiai Tanszék)

Kiemelkedő hatású oktató, nevelő és gyógypedagógiai munkája, a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjban részesült:

• Fodor Erika (vezetőtanár, ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola)
  • Hajnal István (tudományos kutató, BTK, Sémi Filológiai és Arab Tanszék)
  • Kontra Miklósné Hegybíró Edit (tanszékvezető egyetemi docens, BTK, Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék)
  • Magyarfalvi Gábor (egyetemi adjunktus, TTK, Szervetlen Kémiai Tanszék)
  • Péterffy Pálné (egyetemi docens BTK, Román Filológia Tanszék)
  • Szabó Endréné Dr. Rácz Ilona (egyetemi docens, TTK, Növényélettani és Molekuláris Növénybiológiai Tanszék)
  • Pákozdi Erika (főiskolai docens, TÓK, Természettudományi Tanszék).

A gyermekek harmonikus személyiségformálása terén végzett kiemelkedő oktató, nevelő és gyógypedagógiai munkája elismeréseként Németh László-díjban részesült Süle Ilona, az ELTE Gyakorló Általános Iskola és Középiskola igazgatóhelyettese. Kiemelkedő óvodapedagógiai munkájáért, az óvodapedagógus képzés terén végzett kiemelkedő oktatói munkája elismeréseként Brunszvik Teréz-díjjal ismerték el Gergely Ildikó (mestertanár, TÓK Testnevelési Tanszék) munkáját.

Forrás: EMMI

ELTE.hu