TTK-s kitüntettek az OTDT díjazottjai között

2013. június 27-én döntött a Pro Scientia Aranyérem Odaítélő Bizottság a 2013-as pályázatokról, amellyel párhuzamosan bírálták el a Mestertanár Aranyérmekre jelöltek anyagait is: hét ELTE-s hallgató és hét ELTE-s oktató részesült az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) különböző elismeréseiben.

Az OTDT 1989 óta díjazza a tehetséges hallgatókat: Pro Scientia Aranyéremben a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniségek részesülhetnek. A kitüntetést odaítélő bizottság elnöke Spät András akadémikus, társelnöke Szendrő Péter egyetemi tanár, az OTDT elnöke, tagjai Csirik János egyetemi tanár és Taxner Ernő professor emeritus voltak. 2013-ban hét ELTE-s hallgató munkáját ismerték el a diákok egyik legmagasabb tudományos kitüntetésével:

* Batki Júlia – Kémiai és Vegyipari Szekció
* Farkas Alexandra – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció (Alexandra a Vidékfejlesztési Minisztérium Környezetügyért Felelős Államtitkárának különdíját is elnyerte.)
* Ilkó Krisztina – Humán Tudományi Szekció
* Nemes Gergő – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
* Németh Luca Anna – Humán Tudományi Szekció
* Németh Zsolt – Informatika Tudományi Szekció
* Pósch Krisztián – Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció

Az OTDT 1997-ben alapította a minőségi felsőoktatás érdekében kifejtett munkásság méltányolására a Mestertanár kitüntetést. Kiemelkedő témavezetői és tudományos diákköri szervezői munkájáért hét ELTE-s oktató részesült Mestertanár Aranyéremben:

* Bodnár Gábor tanszékvezető egyetemi docens (Zenei Tanszék) – Művészeti és Művészettudományi Szekció
* Csikós György tanársegéd (Anatómiai, Sejt- és Fejlődésbiológiai Tanszék) – Biológia Szekció
* Harangi Szabolcs tanszékvezető egyetemi tanár, (Kőzettani és Geokémiai Tanszék) – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
* Kiss Éva egyetemi tanár (Fizikai Kémiai Tanszék) – Kémiai és Vegyipari Szekció
* Nagy Balázs egyetemi docens (Középkori és Kora Újkori Egyetemes Történeti Tanszék) – Humán Tudományi Szekció
* Nyitray László tanszékvezető egyetemi tanár (Biokémiai Tanszék) – Biológia Szekció
* Weidinger Tamás egyetemi docens (Meteorológiai Tanszék) – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

A Pro Scientia Aranyérmeket, a különdíjakat és a Mestertanár Aranyérmeket 2013. november 18-án adják át a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében.

Forrás: http://www.otdt.hu/cms/otdt/hirek/2013/06/27/pro-scientia-aranyerem-dijazottak-2013/; http://www.elte.hu/hir?id=NW-4735

2013.07.02.