Kollégánk elismerése

A 2013. szeptember 4-7. között az ELTE-n került megrendezésre az "International Symposium on Hierarchical Flow Systems in Karst Regions", melyet Tóth József professzor 80. születésnapja tiszteletére szervezett a Hidrogeológusok Nemzetközi Szövetségének regionális felszín alatti vízáramlási és karszt bizottsága. A rendezvényen, 28 országból érkezett 140 kutató folytatott eredményes párbeszédet azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet a hierarchikus áramlások elméletét a karsztokra is alkalmazni.
A szimpózium keretében Tóth professzor tiszteletére rendezett gálavacsorán a vízügyért felelős államtitkár helyettes, Kovács Péter adta át a modern hidrogeológiát megteremtő ünnepeltnek a Magyar Érdemrend Középkereszt kitüntetést. A ünnepségen az Egyetemet Dr. Horváth Erzsébet a TTK dékán-helyettese képviselte.

(Kép: Kovács Péter vízügyért felelős helyettes államtitkár, Tóth József professzor, Ken Howard professzor Toronto, Kanada, a Hidrogeológusok Nemzetközi Szövetségének elnöke)

A rendezvényen egyetemünk hallgatói kiemelkedő sikerrel szerepeltek. A Fiatal Karsztkutatók Nemzetközi Díjával három kutatást jutalmaztak. Az egyik díjat megosztva Erhardt Ildikó és Ötvös Viktória egykori ELTE-s hallgatók nyerték. Havril Tímea PhD hallgató a Hidrogeológusok Nemzetközi Szövetsége által külön erre az alkalomra alapított „Professor József Tóth IAH Commemorative Award”-ját nyerte el a gravitációs vízáramlások elméletének alkalmazásával készült MSc szakdolgozatának bemutatásával.

(Kép: Junzhi Whang 2. díj, Tóth József professzor, Havril Tímea 1. díj).

2013.09.16.