ELTEfeszt – Minden, ami ELTE

Ülj be kiváló professzoraink szemináriumaira, pillants bele látványos kísérletekbe, vegyél részt civil programjainkon, tájékozódj személyesen az ELTE-s mindennapokról és a legfontosabb felvételi információkról! Vegyél részt nyereményjátékunkon: készülj egy új táblagéppel és ELTE-s csomagokkal az érettségire!

Az első alkalommal megrendezett fesztivál több mint egy hagyományos nyílt nap: az izgalmas programon intézményünk összes kara bemutatkozik – nem mindennapi formában. A rendezvény célja, hogy bemutassa, miként működik egy nyitott, európai intézmény. Kiváló professzoraink előadásai mellett külön standon tájékoztatjuk az érdeklődőket hallgatói szolgáltatásainkról, de koncertek és sportprogramok is szerepelnek a programban. A rendezvényen kiemelkedő kutatóink tartanak angol nyelvű, ismeretterjesztő előadásokat, de leendő hallgatóink megismerkedhetnek azokkal a lehetőségekkel is, amelyeket 450 nemzetközi partneregyetemünk nyújt az ELTE-s diákoknak.

Az egész napos rendezvényen szakkollégiumaink, hallgatói önkormányzatunk, illetve egyetemünk civil csoportjai mutatják be az ELTE kutatási, innovációs, kulturális- és sportkínálatát, illetve élénk közösségi életét. A szakmai előadások mellett számos workshop és interaktív műhely is várja majd a látogatókat. Az ELTEfeszten lesz drámapedagógiai műhely és vitaklub, de az is kiderül, milyen pszichológiai kapcsolatban vagyunk kedvenc helyeinkkel. Az érdeklődők bekukkanthatnak laborjainkba, de körülnézhetnek a Planetáriumban és Ásványtárban is. Lesz táncház, beavató színház és pályaválasztási tanácsadás, de modellezik az ENSZ működését is.

Az Egyetem teljes képzési palettáját felvonultatva számítunk a BA/BSc szintre felvételizőkre, az MA/MSc szinten továbbtanulókra, az ELTE tanárképzése iránt érdeklődőkre, a másod-, harmaddiplomás képzés iránt tájékozódó felnőttekre, szülőkre és pedagógusokra, valamint a doktori képzések iránt érdeklődőkre – mindazokra, akik szeretnének megismerkedni intézményünk mindennapjaival.

A rendezvény minden programja ingyenes. A végleges programot az Egyetem 2014. január 27-én teszi közzé ezen az oldalon.

Csatlakozz a Facebookon!

Időpont: 2014. február 1. 9:00–18:00 (regisztráció 8:00-tól folyamatosan a Gömbaulában)
Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 1/C)

Forrás: http://www.elte.hu/hir?id=NW-5277