Dr. T. Sós Vera matematikus díszdoktori előadása

T. Sós Vera Karunkon szerzett matematikus diplomát, majd 1987-ig az Analízis Tanszék oktatója, az utolsó 5 évben tanszékvezetője volt. Ezután az MTA Matematikai Kutatóintézetében dolgozott, de hosszú ideig visszajárt a kombinatorika valószínűségi módszereit oktatni. Jelenleg az ELTE címzetes egyetemi tanára és a Rényi Intézet emerita professzora. 1985 óta az MTA tagja. Egyetemi jegyzetei, könyvei nélkülözhetetlenek az ELTE-n folyó matematika oktatásban. Nemzetközileg elismert kutató, aki több évtizedes munkájával az ELTE-n folyó matematika képzésben maradandót alkotott.

Az előadásban példákat ismerhetünk meg azzal kapcsolatban, hogy mit jelent a rend, rendezetlenség és „ami köztük van” a különböző struktúrákban, objektumokban. A példák számelmélettel, gráfelmélettel, geometriával, analízissel és fizikával kapcsolatosak, és a különböző tudományterületek közötti meglepő kölcsönhatásokat is illusztrálják.

Csatolmány:
Az előadás plakátja