Szerves kémiai konferencia Lágymányoson

Az ELTE lágymányosi kampuszán 2014. június 29. – július 4. között rendez nemzetközi tudományos konferenciát a Magyar Kémikusok Egyesülete Szerves- és Gyógyszerkémiai Szakosztálya. A szerves kémiai szintézisekkel foglalkozó tudományos kongresszus („20th International Conference on Organic Synthesis (ICOS-20)”) - a TTK Szerves Kémiai Tanszék vezetőjének javaslatára, a kari tanács márciusi döntése alapján - az „Eötvös Tudományos Konferencia” sorozat részeként kerül lebonyolításra, ami azt jelenti, hogy ELTE TTK kutató/oktató- és diákközösségének - előzetes regisztráció után - ingyenesen biztosított a tudományos programban való részvétel.

Az „International Conference on Organic Synthesis (ICOS)” konferencia sorozat 1976-ban indult a IUPAC égisze alatt és kétévente gyűjti össze a témakörrel foglalkozó tudósokat a világ minden részéről. Az előző konferencia Ausztráliában (Melbourne, 2012) volt, míg előtte norvég kutatók (Bergen, 2010) szervezték a tudományos tanácskozást. Magyarországon először kerül megrendezésre a konferencia, amelyre 500-nál is több résztvevőt várunk. A 2014. június 29. – július 4. között az ELTE-n - az „Eötvös Tudományos Konferencia” sorozat részeként - megrendezésre kerülő konferencia társelnökei: Dr. Mátyus Péter egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Szerves Vegytani Intézetének igazgatója és Wölfling János a Szegedi Tudományegyetem Szerves Kémiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára. A szervező bizottság tagja – mások mellett – Hajós György, az ELTE Szerves Kémiai Tanszék c. egyetemi tanára, valamint Hudecz Ferenc akadémikus, tanszékvezető egyetemi tanár. A konferencia meghívott előadói között lesz Margaret Brimble (New Zealand), Marco A. Ciufolini (Canada), Minoru Isobe (Taiwan), Eusebio Juaristi (Mexico), Max Malacria (France), Johann Mulzer (Austria), Jay Siegel (China), Lutz F. Tietze (Germany), Mark A. Rizzacasa (Australia)

A tudományos konferencia témakörei között szerepelnek például: 1. Új reakciók és új reagensek, 2. Új trendek a bioorganikus kémiában, 3. Természetes vegyületek szintézise, 4. Szerves szintézisek a gyógyszerkutatásban, az anyagtudományban, 4. Katalizis a szerves kémiai reakciókban.

A konferencián az ELTE oktatók közül előadást tart Rábai József egyetemi tanár, aki optikai izomerek szokatlan módon történő előállitásáról és Csámpai Antal habil. egyetemi docens ferrocén tartalmú heterociklusos vegyületek terén elért eredményeiről számol be, többen posztereken mutatkoznak be. A konferencia tudományos programja az érdeklődő ELTE munkatársak és PhD hallgatók számára ajánlott, látogatható, de előzetes regisztrációhoz kötött.

A konferencia honlapja: http://www.icos20.hu/

2014.06.23.