Bruckner-termi előadás 2014. november 7-én

Az MTA Szerves és Biomolekuláris Kémiai Bizottság „Bruckner-termi előadás”-sorozatának következő ülését a megszokottnál egy héttel később tartják. Az előadáson Dr. Martin Krátký, a prágai Károly Egyetem Szervetlen és Szerves Kémiai Tanszékének kutatója, valamint Gálné Babos Fruzsina, az MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoport tagja fogja bemutatni munkáját.

Időpont: 2014. november 7. (péntek), délután 2 óra.

Helyszín: ELTE TTK Kémiai Intézet, „Bruckner terem” (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, fsz.)

Program:

1. Dr. Martin Krátký (Charles University in Prague Faculty of Pharmacy in Hradci Králové, Department of Inorganic and Organic Chemistry):
    Design and synthesis of small molecules active against mycobacteria

2. Gálné Babos Fruzsina (MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoport):
    Citrullin-tartalmú peptidek és konjugátumaik a Rheumatoid arthritis korai kimutatására

Kérjük munkatársainak tájékoztatását és várjuk szíves megjelenésüket ezen a fontos előadói ülésen.

Dr. Antus Sándor MTA rendes tagja                        Dr. Hajós György MTA Doktora
az MTA Szerves és Biomolekuláris                         az MTA Szerves és Biomolekuláris
Kémiai
Bizottságának elnöke                                   Kémiai Bizottságának titkára