XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia -TTK-s kitüntetések

A XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia ünnepi záróülésén, 2015. november 19-én  Mestertanár Aranyéremmel tüntették ki Horváth Gábor egyetemi docenst (Fizikai Intézet), Józsa Sándor tudományos munkatársat (Földrajz- és Földtudományi Intézet), Miklósi Ádám egyetemi tanárt (Biológiai Intézet) és Török János egyetemi tanárt (Biológiai Intézet).

Az OTDT 1989 óta díjazza a tehetséges hallgatókat: Pro Scientia Aranyéremben a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniségek részesülhetnek. Az elismerést 47 fiatal diáktudós vehette át Lovász Lászlótól, a Magyar Tudományos Akadémia elnökétől, Csányi Attilától, a Bonafarm Zrt. vezérigazgatójától és Szendrő Pétertől, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnökétől. A díjazottak negyede Egyetemünk hallgatója. A 2015-ben Pro Scientia Aranyéremmel kitüntetett TTK-sok:

• Bottyán Emese – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
  • Molnár Anna – Biológia Szekció
  • Németh Kinga – Biológia Szekció
  • Sendula Eszter – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció.

Részletes beszámoló a díjátadóról: http://www.elte.hu/hir?id=NW-7722

2015.12.10.