Elhunyt Matyasovszky István

2015. december 26-án elhunyt Matyasovszky István, a Meteorológiai Tanszék docense.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem meteorológiai szakán 1984-ben szerzett diplomát, doktori fokozatot 1986-ban, MTA doktori címet 2015-ben. A Meteorológiai Tanszéken dolgozott 1984 óta, először mint tudományos munkatárs, 1990 óta adjunktusi beosztásban. 1997-ben docenssé nevezték ki.

Kutatói tevékenysége: Statisztikus klimatológia, elsősorban a meteorológiai idősorok statsztikus szerkezetének elemzése, az éghajlatingadozások, illetve -változások detektálása és becslése, az esetleges jövobeni globális éghajlatváltozás lokális hatásainak becslése, extrémumok statisztikája.

A Magyar Meteorológiai Társaság a Róna Zsigmond Alapítvány díját "kiemelkedő tudományos tevékenységért" 1992-ben neki ítélte. Publikációs tevékenysége elismeréseként 1996-ban és 1997-ben megkapta a Szádeczky-Kardoss Elemér Díjat. 1998-ban három éves időtartamra elnyerte a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat. 1991 és 1995 között összesen 30 hónapot töltött az USA-ban a Nebraskai Egyetemen meghívott kutatóként. Oktatói tevékenysége: Klimatológia, statisztikus klimatológia, válogatott fejezetek a matematikából, éghajlattan. Statisztikus klimatológia a Ph.D. hallgatók számára.

2016.01.06.