Dékánválasztás az ELTE TTK-n

A Kar Tanácsa 2015. november 18-i ülésén felállította a dékánválasztást előkészítő bizottságot, amelynek elnöke Michaletzky György egyetemi tanár, egykori dékán lett, tagjai Tichy Géza professor emeritus, a Kari Választási Bizottság elnöke és Hoksza Zsolt, HÖK elnök.

A Kari Tanács által elfogadott pályázati szöveg kiírására 2015. december 21-én került sor. Egyetlen pályázó, Surján Péter egyetemi tanár, jelenlegi dékán nyújtott be pályázatot.

A Kari Tanács, a Kari Professzori Tanács és a HÖK választmányának együttes, nyilvános ülésére, és így a pályázó bemutatkozására 2016. március 9-én került sor.

A Kar Tanácsa 2016. március 16-án Surján Péter egyetemi tanárt választotta a Kar új dékánjának 2016. augusztus 1-től, 3 évre.

2016.03.24.