Felhívás "Mikola Sándor Katedra" cím elnyerésére

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

“MIKOLA SÁNDOR Katedra birtokosa”

cím elnyerésére

Az ELTE TTK a kari SZMSZ 45. §-a, valamint a Kari Tanács 2015. október 2-i határozata alapján pályázatot hirdet tanárképzésben szakmódszertanos oktatásban kiemelkedő oktatók számára a „MIKOLA SÁNDORKatedra birtokosa” cím viselésére. A cím angol nyelven: „Mikola Chair holder”.

Pályázhatnak az ELTE TTK teljes állású, PhD fokozattal rendelkező közalkalmazott oktatói,

akik nem docensi vagy egyetemi tanári munkakörben dolgoznak, és akik a szakmódszertan területén vagy középiskolai oktatás során legalább 5 éven át kiemelkedő színvonalú munkát végeztek, és van idegen nyelvű, referált folyóiratban megjelent szakmódszertanos témájú publikációjuk.

Előnyben részesülnek a nemzetközi folyóiratokban jelentősebb publikációs eredményekkel rendelkező pályázók, valamint akik angol nyelven is vállalnak oktatási feladatot. A bírálat szempontjai között egyaránt szerepel az eddig nyújtott teljesítmény és a munkatervben szereplő vállalások értékelése.

A Mikola Katedra birtokosa a pályázat elnyerésétől számított öt évig                 munkakörétől függetlenül vezető oktatói tekintélyt élvez, és garantált illetményén felüli bérezést kap.

(Ennek összegét a dékán állapítja meg, irányadó a 2015-ös docensi bérszínvonal.)

A „Mikola Katedra birtokosa” címre a nyertes pályázók az 5 év letelte után ismét pályázhatnak.

A pályázatot a mellékelt űrlapon elektronikus formában kell benyújtani a dekan@ttk.elte.hu címre. A pályázathoz csatolni kell a pályázó szakmai életrajzát.

A benyújtási határidő: 2016. október 10.

A pályázatok elbírálása várhatóan 2016. október 31-ig megtörténik.

A „Mikola Katedra birtokosa” címet a nyertes pályázó(k) a döntésről szóló értesítés dátumának napjától viselhetik. A címmel járó illetménykiegészítés legkorábban 2016. nov. 1-től jár.

Budapest, 2016. augusztus 25.

Surján Péter s.k.

dékán