Könyvtári Napok 2016. szeptember 15.

Kapcsolódva az idei Könyvtári Napok rendezvényeihez, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtári Szolgálata az MTA Könyvtár és Információs Központban működő EISZ Titkársággal együttműködésben könyvtári nyílt napot szervez 2016. szeptember 15-én.

A rendezvény célja, hogy az egyetemi oktatók, kutatók és könyvtárosok, doktoranduszok és érdeklődő hallgatók számára tájékoztatást nyújtsunk az Elektronikus Információszolgáltatás Nemzeti Program keretében hazánkban elérhető online tudományos tartalmakról, illetve a nagy nemzetközi kiadók gyakorlati bemutató keretében ismertessék legújabb tartalmaikat és fejlesztéseiket.

A rendezvényen oktatókat, hallgatókat egyaránt szeretettel várjuk a 14 órától kezdődő előadásra:

Helyszín: ELTE Természettudományi Kar (Északi tömb 7. emelet 7.15 terem)

A Természettudományi Kar könyvtára ad helyet a SpringerNature kiadó új fejlesztésű, ingyenes felületét bemutató előadásnak a Nature Indexről, amely a hivatkozási adatbázisok között sajátos módon, kizárólag a kiadó szakmai bizottsága által legfontosabbnak ítélt 68 folyóirat hivatkozásaira épül.

Szeretettel várjuk!

Szabó Noémi