Digitalizáció a gyógyszeriparban - miért és hogyan?

Digitalizáció a gyógyszeriparban - miért és hogyan?
11/18

2021. november 18. 17:00 - 18:00

ELTE TTK Lágymányos, Északi Tömb 0.83-as Eötvös-terem

11/18

2021. november 18. 17:00 - 18:00

ELTE TTK Lágymányos, Északi Tömb 0.83-as Eötvös-terem


A mai világunk meghatározó eleme a digitális technika, melynek robbanásszerű térhódítása az életünk számos pontját átformálta és megkönnyítette.

A modern digitális eszközök, technológiák és platformok alkalmazásának mértéke azonban igen eltérő a különböző iparágakban. Így a hatóságilag rendkívül szigorúan szabályozott gyógyszergyártás digitalizációja csak igen lassan, a teljes kutatási és gyártási szemlélet átformálásával valósítható meg. Ennek megfelelően közel másfél évtizede irányozták elő a minőségalapú gyártástechnológiák fejlesztését és alkalmazását. Az új koncepció célja a hagyományosan alkalmazott ún. szakaszos technológiákhoz képest egy termelékenyebb, automatizált, folyamatos minőségellenőrzésű gyógyszergyártás megvalósítása. Mindez új lehetőségeket és egyben kihívásokat jelent, melynek eredményességét akár napjainkban is érezhetjük.

Az előadó dr. Pataki Hajnalka a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem munkatársa, L'Oréal és az UNESCO „A nőkért és a tudományért” ösztöndíjasa.

A kísérletező Tóth Gergely az ELTE Kémiai Intézetének docense.

Akár otthon is: reakció szabályozása Arduinoval.

Az ELTE TTK Kémiai Intézet egy kutató-oktatójának vagy meghívott külső előadónak kb. 45-60 perces előadása a kutatásához kapcsolódó témában, tanárok és diákok számára közérthető módon. Kísérleti bemutató: előadáshoz kapcsolódó vagy más látványos, ritkán látható, speciálisan kidolgozott kísérletek az ELTE TTK Kémia Intézet oktató-kutatói és hallgatói bemutatásában, illetve 2021-ben középiskolai tanárok által mintegy 25–40 percben.

Az ELTE Kémiai Intézet 2007 szeptemberében indította az Alkímia ma programot. A sorozat elsősorban a kémia iránt érdeklődő 11. és 12. évfolyamos középiskolásoknak szól, de a szervezők örömmel látnak mindenkit, aki szeretné nyomon követni a tudományág legfrissebb eredményeit.

A látványos bemutatókkal, kísérletekkel, kvízjátékokkal és más meglepetésekkel színesített előadásokat élőben közvetíti a Galileo Webcast tudományos portál, és utólag is megtekinthetők a sorozat Facebook-oldalán. A kurzus 2009 óta tanárok számára akkreditált harminc órás, térítésmentes továbbképzést is nyújt.

Facebook

Youtube