Együttműködés a Mollal


A 2007 és 2009 után idén harmadik alkalommal aláírt stratégiai megállapodásnak köszönhetően elindult programok és képzések folytatásán túl a Mol ismét mintegy félmilliárdos támogatást biztosít Magyarország öt rangos egyetemének. Az ELTE mellett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, a Miskolci Egyetemmel, a Pannon Egyetemmel és a Szegedi Tudományegyetemmel kötött megállapodás értelmében a Mol oktatókat is biztosít szakemberei közül, finanszírozza a régióban is egyedülálló természettudományos képzési programok elindítását, gyakorlati lehetőséget kínál a hallgatóknak. Az olajipari cég továbbra is szerepet vállal az Eötvös Loránd Tudományegyetem geológus és geofizikus képzésében. A szerződést az Egyetem részéről Karácsony András stratégiai és általános rektorhelyettes és Surján Péter, a TTK dékánja szignálta.

Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár az aláírást követő beszédében az egész felsőoktatás nevében köszönte meg a támogatást. Mint elmondta: a felsőoktatásban pillérként álló egyetemek komoly támogatást kaptak. Az államtitkár szerint a támogatás segíti az egyetemek büdzséjét, eszközparkjuk bővítését és növeli hallgatóik lehetőségeit. A Molra mindig lehetett számítani a felsőoktatásban és a közös kutatásokban – tette hozzá.

Fasimon Sándor, a Mol Magyarország ügyvezető-igazgatója elmondta, világszerte hiány van jól felkészült szakemberekből: az iparágnak szüksége van a versenyképes tudásra és az utánpótlásra, az egyetemek együttműködésére is.

Karácsony András fontosnak nevezte a mecénások szerepét és reményét fejezte ki, hogy ez a támogatás más magyarországi gazdasági szereplők számára is példaadó lesz. Hozzátette: örömmel tapasztalták, hogy a közép-európai régióban meghatározó Mol számára fontos az együttműködés az egyetemekkel.

A Mol által is támogatott ELTE-s diákszervezet tavaszi sikereiről itt, Czauner Brigitta doktorandusz projektjéről pedig itt olvashat.

Forrás: http://www.elte.hu/hir?id=NW-5111

2013.11.18.