ELTE TTK Könyvtár
NYITVATARTÁS
Biológia - Matematika - Földrajz - Földtudomány - Fizika - Kémia egyesített könyvtári gyűjtemény
(ELTE Lágymányosi Campus, Déli épület, 1.em. 1.809.)
- Hétfő 9-19 óra
- Kedd 9-19 óra
- Szerda 9-19 óra
- Csütörtök 9-19 óra
- Péntek 9-14 óra
Január 6-17. között:
- H, K: 9-19 óra
- Sz, Cs: 9-16 óra
- P: 9-14 óra
Január 20. és február 7. között:
- H-Cs: 9-16
- P: Zárva
A kölcsönzés lejárata és hosszabbítás
A kölcsönzési idő hosszabbítását az olvasó maga is elvégezheti online a lejáratot megelőzően a katalóguson keresztül, azonban a hosszabbítási kérést e-mailben is fogadjuk a konyvtar@ttk.elte.hu címen. A hosszabbítás folyamatáról itt nyújtunk részletes tájékoztatást.
Könyvek visszahozatala
A kikölcsönzött könyveket a könyvtár nyitvatartási idejénk kívül is vissza lehet hozni: közvetlenül a könyvtár bejárata előtt kihelyezett fém könyvtároló szekrénybe lehet bedobni. A visszavételi tranzakciót 2 munkanap alatt elvégezzük, az aktuális kölcsönzéseket minden olvasó ellenőrizheti az opac.elte.hu felületén bejelentkezést követően.
KÉSEDELMI DÍJ
A kölcsönzésre vonatkozó általános szabályokról itt talál információt. A késedelmi díj befizetésének módjairól itt tájékozódhat.
JEGYZETBOLT
Vásároljon online a Jegyzetboltból!
Munkatársak
Szabó Noémi
E-mail: szabo.noemi@ttk.elte.hu
Telefon: 06 1 372 25 00 / 8562
Csámer Iván
informatikus könyvtáros, MTMT koordinátor
E-mail: csamer.ivan@ttk.elte.hu
Telefon: 06 1 372 25 00 / 8031
Lövei Anett
informatikus könyvtáros
E-mail: lovei.anett@ttk.elte.hu
Telefon: 06 1 372 25 00 / 6131
Solti Rebeka
informatikus könyvtáros
E-mail: solti.rebeka@ttk.elte.hu
Telefon: 06 1 372 25 00 / 8568
Szabó Regina
könyvtáros
E-mail: szabo.regina@ttk.elte.hu
Telefon: 06 1 372 25 00 / 8568
Gábor Zsuzsanna
ügyviteli munkatárs
E-mail: gabor.zsuzsanna@ttk.elte.hu
Telefon: 06 1 372 25 00 / 8562
Gyűjtemények
Biológiai szakgyűjtemény
2001-ben a 12 biológus tanszék könyvtárait összevonták és így az állományok ismét egy helyre a Kari Könyvtárba kerültek.
A szakterület értékes muzeális állománnyal rendelkezik, melynek számos kötete még az eredeti egyetemről való. Ezek egyike Melius Juhász Péter „Herbarium”-a 1578-ból és Basilius Bessler „Plantarum Horti Eystattensis” c. műve 1613-ból.
A biológus szakterület gyűjtőköre kapcsolódik a meglévő tanszékek oktatási és kutatási irányaihoz és társtudományaikhoz. Főbb gyűjtőkörök: antropológia, fehérje- és géntechnológia, neurofiziológia, etológia, molekuláris sejtbiológia, immunológia, ökológia, növénytan és mikrobiológia, állat- és növényrendszertan, ezek határterületei, valamint biológus kézikönyvek és lexikonok. E témákban a könyvtár igyekszik teljességre törekedni.
A tanszék oktatói, kutatói számos könyvet, jegyzetet írnak és jelentetnek meg, amelyekkel az oktatást és a kutatást segítik. Ezenkívül tanszéki folyóiratok kiadására is sor kerül. /Opuscula Zoologica – Állatrendszertani Tanszék, Community Ecology – Növény- rendszertani Tanszék, Humanbiologia Budapestiensis – Embertani Tanszék./
Telefon: 372-2500 / 8568
Földrajzi és földtudományi szakgyűjtemény
2001 augusztusáig a Földrajzi Könyvtár az ELTE könyvtári hálózatának tagkönyvtáraként, három földrajzi tanszék oktatóit és hallgatóit kiszolgáló tanszékcsoporti könyvtárként működött.
A könyvtár gyűjtőköre a legkülönfélébb tudományágakra terjed ki. Fő gyűjtőköre földrajztudomány, regionális tudomány. Mellékgyűjtőköréhez a földrajz már említett rokon- és segédtudományai tartoznak. 1994-ben egy 10 fős olvasótermet alakítottunk ki, pályázati pénzből új asztalokat és székeket is vásárolva. A földrajztudomány oktatásában kiemelt jelentősége van a hallgatók irodalomkutatásának, házi dolgozatok írásának. Így a hallgatók igen intenzíven használták a tanszékcsoporti könyvtárat, évről-évre változó témákban kutatva. A tankönyveket, jegyzeteket lehetőség szerint több példányban vásároltuk meg.
Fizika szakgyűjtemény
Fizikai és környezetfizikai tudományági szakgyűjtemény állománya kb.60 000 dokumentumból áll. Jelenleg 50 külföldi folyóirat jár a könyvtárba. A gyűjtemény állománya átfogó jellegű a fizika szakterületén.
Szolgáltatások: kölcsönzés, könyvtárközi kölcsönzés, helybenolvasás, fénymásolás, adatszolgáltatás és tájékoztatás.
Gyűjtőkörünk: fizikatudomány és határterületei: matematika, kémia, biológia, biofizika, csillagászat, asztrofizika, számítástechnika.
Meteorológiai és éghajlattani szakkönyvek, szakfolyóiratok, térképek, lexikonok, szótárak, kézikönyvek, tankönyvek, jegyzetek, szakdolgozatok, disszertációk, WMO kiadványok, az OMSZ Időjárási Napijelentései, a Német Meteorológiai Szolgálat Időjárási Bulletinjei, az OMSZ éves Kutatási Beszámolói, egyéb OMSZ Kiadványok. A Fizikai Gyűjtemény részeként működik a Környezetfizikai tudományági szakgyűjtemény is.
Kémia szakgyűjtemény
Gyűjtőkörünk: kémiatudomány és határterületei: vegyipar, biokémia, biológia, orvostudomány, gyógyszerészet, valamint az alapvetõ kézikönyvek, lexikonok, szótárak.
Állományunk kb. 80 ezer kötet, fõleg folyóirat. Jelenleg 61 külföldi és 16 magyar folyóirat jár.
Olvasóink elektronikus információkhoz, on-line folyóiratokhoz, adatbázisokhoz férhetnek hozzá. Ilyen pl. a Chemical abstrakt adatbázis. Büszkék vagyunk régi, muzeális értékű dokumentumainkra, mint például a Chemical Abstract 1907-től meglévő kötetei, vagy az 1800-as években megjelent kémiai kézikönyvek és lexikonok. Értékes peptidkémiai Schőn István Gyűjteményünk a Richter Gedeon Rt. ajándéka.
Matematika szakgyűjtemény
Gyűjteményünk az Egyetemen folyó matematikaoktatással egyidőben indult, és azóta fejlődik, gyarapodik. Jelentős adományok, ajándékok, cserelehetőségek révén és tervszerű gyarapításnak köszönhetően könyvtárunk mára komoly, jelentős matematikai szakgyűjteménynek számít.
Jegyzetbolt
Elérhetőség
Cím
1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C. 1. emelet, 1.809
Telefon
+36 1 372-2500 / 8568
Küldetésnyilatkozat
A tudásalapú társadalom alapintézményeként feladata, hogy mindenki számára szabadon, korlátozás nélküli biztosítsa a hozzáférést a dokumentumokhoz, az információkhoz, a magyar és az egyetemes kultúra kincseihez és támogassa az egész életen át tartó tanulást.
Az ELTE TTK Kari Könyvtár legfőbb célkitűzése, hogy a Kar szakkönyvtári és információs igényeit kielégítse, és mint a Kar tudásvagyonának őrzője, kezelője színvonalas szolgáltató hátteret biztosítson az itt zajló oktató és kutatómunkához.. A Könyvtár a használói igényekhez igazodni kívánó szolgáltatásokkal, értékes gyűjteményekkel, terekkel, közösségi kezdeményezésekkel a Természettudományi Kar szolgáltató intézménye. Olvasótermi szolgáltatásokkal szolgálja a hallgatók munkáját.
Az Egyetem küldetésnyilatkozatában meghatározott irányokhoz hűen, elkötelezett módon állunk a kutatási, oktatási és tanulási folyamatokhoz, célunk továbbá az innováció és a folyamatos tanulás támogatása.
Kitüntetett figyelemmel gondoskodunk a Kar tudományos eredményeinek összegyűjtéséről, rendszerezéséről, hazai és nemzetközi viszonylatban egyaránt.