Pedagógusképzési projektek nyitókonferenciája

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és konzorciumi partnere, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel közösen szervezi meg TÁMOP 4.1.2.B.2-13/1-2013-0007 számú, ,,Országos koordinációval a pedagógusképzés megújításáért" című, valamint TÁMOP 4.1.2.B.2-13/1-2013-0010 számú, ,,A pedagógusképzés átalakításának országos koordinálása, támogatása" című projekteinek nyitókonferenciáját.

A munkálatokban az ELTE által vezetett konzorcium a pedagógusképzés, benne az átalakuló tanárképzés és a megújult tartalmú közoktatás harmonizációja, a tanárképzés rendszerének fejlesztése, a pedagógiai szolgáltatások rendszerében tapasztalható szükségletek és hiányok kezelése kapcsán országos koordinációs szerepet vállalt annak érdekében, hogy a pedagógusképzést a felhasználók számára átláthatóbbá, az egyes képzőhelyek sajátosságait transzparensebbé tegye.

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet projektjének keretében zajló, az egyes intézményi partnerek támogatására irányuló munkáját 2014. januárjában kezdte meg, melynek során a pedagógusképzések, továbbképzések minőségének fejlesztésére, a tartalmi és szakmódszertani korszerűség és versenyképesség biztosítására, az országos és konvergencia komponensekben elinduló fejlesztések koordinálására koncentrál.

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A konferencia időpontja 2014. május 29.

Helyszíne: ELTE PPK, 1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27., AULA

Csatolmány: