A dinoszauruszok világa a budapesti Biodómban

A dinoszauruszok a triász időszak végén, 233 millió évvel ezelőtt jelentek meg, kihalásukat pedig a Kréta időszak végére, 65-66 millió évvel ezelőttre teszik a kutatók. A földtörténeti középidőben (mezozikumban) évmilliókon át a földi élet uralkodó létformái voltak, és különösen Arthur Conan Doyle 1912-ben megjelent sci-fi klasszikusa, az Elveszett világ megjelenése óta a populáris kultúrát is meghódították.
A Fővárosi Állat- és Növénykert Őslény körút 16. című kiállítása nemcsak a leglátványosabb nemzetközi leleteket és az őshüllők sokszor életnagyságú makettjeit mutatja be, de a Magyar Dinoszaurusz Alapítvány, az Állatkerti Alapítvány és az ELTE Őslénytani Tanszék együttműködésének köszönhetően ízelítőt ad az iharkúti ásatások anyagából is, sőt Ősi Attila, a tanszék egyetemi tanára közreműködésével ismeretterjesztő előadások egész sorozatával várja vendégeit egészen március végéig. Az előadók közt szerepel még az ELTE Őslénytani Tanszékről Botfalvai Gábor tudományos munkatárs, Magyar János tudományos segédmunkatárs, valamint Hanga Zoltán agrármérnök, a Fővárosi Állat- és Növénykert szóvivője és Mirtse Áron, az állatkert zoológusa.
Ősi Attila (Fotó: Huszti István / Telex)
Az előadásokon túl a magyar dinoszaurusz-kutatások úttörője, báró Nopcsa Ferenc életét felidéző filmvetítések, paleontológiai minijátszótér, a sárkányok mitológiáját bemutató kiállításelemek és virtuálisan bejárható ősvilág várja a dinoszauruszok rajongóit a legkisebbektől a legidősebbekig.
További részletes információk és jegyek a Fővárosi Állat- és Növénykert honlapján érhetők el.
Forrás: elte.hu Borítókép: Balogh Zoltán / Telex