A Fiatal Kutatók Akadémiájának vezetőségi tagja lett Lukács Réka

A 2019-ben megalapított Fiatal Kutatók Akadémiája (FKA) arra törekszik, hogy felszínre hozza a fiatal kutatók problémáit és segítsen a megoldásukban. Az MTA céljaival és küldetésével összhangban feladata emellett a tudományos kiválóság elősegítése, a tehetséggondozás, valamint a minőségi ismeretterjesztés és tudománykommunikáció. A szervezet tagjának az jelölhető, aki az MTA köztestületének tagja és első PhD-fokozatának megszerzése óta kevesebb mint 12 év telt el, valamint taggá válása évében még nem tölti be 40. életévét. A korhatár gyermeknevelés vagy más hosszabb, igazolható távollét esetén egyedi elbírálás alapján kitolódhat 45 éves korig. A tagság 5 évre szól, mely idő után a tag alumnussá vagy alumnává válik. Minden évben 12 új tagot választanak meg, reprezentálva az élettudományokat, humán- és társadalomtudományokat, valamint a természettudományokat.
Az FKA 2025 tavaszán tartott közgyűlésén választotta meg új tagjait, illetve titkos szavazással döntöttek a vezetőség összetételéről is. Szentgáli-Tóth Boldizsár (HUN-REN TK Jogtudományi Intézet) mellé két évre társelnökké választották Kun Bernadette habilitált egyetemi docenst, az ELTE PPK Pszichológiai Intézet oktatóját, aki 2023-ban lett az FKA tagja. A vezetőség tagja lett még Lukács Réka, az MTA-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport munkatársa, az ELTE TTK graduális és doktori képzéseinek óraadó oktatója, aki 2021 óta vesz részt az FKA tevékenységében.
A tizenkét új tag közül négyen kötődnek az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez: Buvár Ágnes, az ELTE Pedagógiai és Pszichológai Kar tudományos munkatársa, a Fenntarthatóság és Pszichológia Kutatócsoport oktatója, Dévai Kata régész, a HUN-REN-ELTE Interdiszciplináris Régészettudományi Kutatócsoport tudományos főmunkatársa, Mráz Attila Gergely egyetemi adjunktus, az ELTE BTK Filozófia Intézet oktatója, valamint Virág Attila egyetemi adjunktus, az ELTE TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet oktatója.
(Forrás: elte.hu, kép: fka.mta.hu)