Anyagtudomány MSc (angol nyelven)
Az anyagtudomány célja az anyagok belső struktúrája (az atomitól a mikrométeres léptékig) és az anyagi tulajdonságok közötti összefüggések megértése és ezen összefüggések felhasználása új tulajdonságú anyagok vagy komplex funkciók ellátására képes szerkezetek kialakítására. E cél eléréséhez szükség van több hagyományos diszciplína átfogó ismeretére. A legfontosabb ilyen hagyományos alapismeret a kémia és a fizika tárgyköréhez tartozik, de kiegészítésül a biológiának is egyre nagyobb a szerepe.
Az anyagtudomány az alaptudományok által feltárt törvényeket az anyag tudatos átalakítására alkalmas eszközökként alkalmazza és fejleszti tovább. Az anyagmérnöki képzéshez képest az anyagkutató képzésben a természettudományos ismeretek dominálnak, kisebb a műszaki és technológiai tervezésre felkészítő ismeretek aránya, egyértelműen a jövőben egyre fontosabbá váló kutatás-fejlesztésre való felkészítés a cél. Az ideális jelentkező a természettudományi (kémia, fizika, biológia, környezettan) alapszakon jó teljesítményt nyújtó, motivált és a természettudományos tárgyak iránt érdeklődő, elkötelezett hallgató.
Képzés nyelve
Karrierlehetőségek
Az anyagtudományi szakon végzett hallgatók számára sokféle és nagyszámú elhelyezkedés biztosított mind az ipar, mind a kutatás területén. Az anyagtudományi mesterszakon, vagy az anyagtudományi szakirányokon eddig végzett hallgatók kutatóintézetekben, egyetemeken, valamint nanotechnológiával, műszaki fejlesztésekkel és anyagkutatással foglalkozó vállalatoknál helyezkedtek el.
Felvételi követelmények
Elsősorban figyelembe vehető alapszakok: kémia, fizika, és anyagmérnöki alapszakok
Ezen alapszakok esetén 20 kreditnek megfelelő felzárkóztató képzésre van szükség. Ez a 20 kredit része a mesterfokozat alapozó képzésének, azon belül azonban az előképzettségtől függően kötelezően választható. Így pl. a fizika alapszakot végzett hallgatónak 20 kreditnek megfelelő kémia felzárkóztatásra lesz szüksége.
További alapszakok:
- természettudományos alapképzésből: biológia, környezettan, földtudomány alapképzési szakok;
- műszaki alapképzésből: vegyészmérnök, biomérnök, környezetmérnök, energetikai mérnök, gépészmérnök, villamos mérnök, mechatronikai mérnök alapképzési szakok.
Félvételi követelmények és további infromációk: Tájékoztató