Felkészülten kezdtük a laborgyakorlatokat

Az ELTE Természettudományi Kar kiemelt célja, hogy minden eszközzel segítse a hallgatóit a tanrendben előírt kötelező természettudományos gyakorlatok eredményes teljesítésében, ezért azokat a hibrid oktatási rendszer keretében a koronavírus járvány miatt az őszi félév elején tömbösített formában tartják meg.
Mivel a Kar vezetése kiemelten fontosnak tartja a gyakorlati órák - laboratóriumi gyakorlatok, terepgyakorlatok - jelenléti oktatásban való megvalósítását,
a járvány terjedésének minimalizálása érdekében több száz FFP2-es arcmaszkkal és több tucatnyi arcpajzzsal látják el a Kar laboratóriumait, hogy megóvják az oktatók és a hallgatók egészségét.
A járványügyi védekezéshez szükséges speciális eszközöket az ELTE gyorsított beszerzési eljárás keretében vásárolta meg, mivel ezek létfontosságúak a jelenléti oktatással megvalósuló gyakorlatok lefolytatásához és a munkatársak egészségének megőrzéséhez.
"A Természettudományi Kar egész közössége azon dolgozik, hogy a hallgatók jelenléti oktatása a laboratóriumokban zavartalanul, de körültekintő és alapos egészségügyi védekezés mellett történjen" - mondta Kacskovics Imre dékán. Hozzátette még, hogy köszönettel tartoznak a Kancelláriának a laborgyakorlatokhoz szükséges speciális védőfelszerelések gyors beszerzéséért.
„A Karon felmérést végeztünk a személyi védekezést biztosító igényekről, emellett az Egyetem külső partner bevonásával koronavírus tesztelési lehetőséget biztosít a leginkább veszélyeztetett és potenciálisan megfertőződött munkatársainknak” – mondta Müller Viktor oktatási dékánhelyettes.
Mindezek hozzájárulnak ahhoz, hogy megóvják a Kar munkatársainak, hallgatóinak egészségét és a laborgyakorlatok a maximális egészségügyi védelem mellett folytathatók legyenek.
A borítókép illusztráció.