Három TTK-s is van Hungarian Startup University Program nyertesei között

2025.02.06.
Három TTK-s is van Hungarian Startup University Program nyertesei között
Közel 130 ELTE-s hallgató fejezte be az innovációs program első félévét, a tavaszi szemeszterben a legjobb ötletek továbbfejlesztésén 13 ELTE-s ötletgazda és csapata fejleszti tovább startup-ötletét. 

Hungarian Startup University komplex edukációs program célja a hazai egyetemisták megismertetése az innováció világával, a modern vállalkozói ismeretekkel és különösen a startupok működésével.

Az e-learning kurzus első félévét közel 130 ELTE-s hallgató fejezte be sikeresen. A 7 modulra (ötletgenerálás; piackutatás és termékfejlesztés; marketing; értékesítési stratégia; üzleti modellek; pénzügyi tervezés; jogi és HR alapok; bevezetés a startup világba) osztott tematika fókuszában az innovatív gondolkodásmód és a startup világ megismerése állt. A Nemzeti Innovációs Ügynökség értékelői szerint kiemelkedően teljesítettek az ELTE-s hallgatók, akik átlagosan 4,48-as eredményt értek el.

A Hungarian Startup University Programban az első félév végén a vizsga mellett a hallgatók vállalkozási ötletükről one-pagert készítenek, ezzel pályáznak ötletük támogatására. A one-pagerek ELTE-s bírálata kari szakértők (Büdy Zoltán Kaloján, GTK; Horváth Zsolt, BTK; Kacskovics-Bucsi Judit, TTK;  Kovács László, TáTK Savaria Egyetemi Központ; Nádasdy Zoltán, PPK; Svraka Bernadett, TÓK; Tarcsi Ádám, IK) az Egyetemi Stratégiai Iroda és az Innovációs Központ munkatársainak együttműködésével történt.

Jelenleg zajlik a kurzusfelvétel a második félévre, amelyben tizenhárom ELTE-s ötletgazda gyűjthet csapatot és dolgozhat ötletén ösztöndíjas támogatással.

Az idei év nyertes ötletgazdái

  • Balogh Petra Vivien (BTK, ókori nyelvek és kultúrák, alapképzés): Gusto
  • Egri Dóra (PPK, pszichológia, alapképzés): Előpont/Prehabilitation
  • Daróczi Dániel János (TTK, fizika, alapképzés): AnchorDynamics
  • Imolai Dávid (IK, programtervező informatikus, alapképzés): Hacksynth
  • Istvánfi Bíborka (PPK, pszichológia, alapképzés): Schoolpooling
  • Leszkó Lóránt László (GTK, kereskedelem és marketing, alapképzés): Adaptation of Chinese beyond banking systems in Hungary
  • Mészáros Bence Balázs (TTK, kémiai tudományok, doktori képzés): Quantumshell
  • Monostori Réka (TáTK, survey statisztika és analitika, mesterképzés): Wanderlore
  • Ócsai Richárd (GTK, pénzügy, mesterképzés): CargoConnect
  • Radinszky Zsófia GTK, kereskedelem és marketing, alapképzés): Shelf
  • Szentesi Botond (IK, programtervező informatikus, alapképzés): Makeit!
  • Tóth Kinga (TTK, biológiai tudományok, doktori képzés): Hoopie-Talkie
  • Tullner Péter László (GTK, pénzügy, mesterképzés): Talent Target

A HSUP következő félévében a fenti tizenhárom ELTE-s projekt továbbfejlesztésén dolgoznak a hallgatók, csapatokba rendeződve. A csapatok 2–3 hallgatóból állhatnak, a csapattagok ösztöndíjban részesülnek (50.000 Ft/hónap/fő, 4 hónapon keresztül). Azok a hallgatók, akik nem jutottak tovább ötletgazdaként, a nyertesek köré szerveződő csapatokban (szintén ösztöndíjjal) is továbbléphetnek a kurzus következő szakaszára.

A csapatok kialakítását matchmaking rendezvények segítik, a félév során pedig szakértő mentorok segítik a hallgatók munkáját. Az ELTE-s hallgatókat támogató csapat (Egyetemi Stratégiai Iroda, Innovációs Központ kari és külső szakértők) workshopokkal és tréningekkel várja a hallgatókat, valamint segítséget nyújt vállalati partnerek keresésében, a szellemi tulajdont érintő kérdésekben is.

A félév végén a legjobbnak bizonyuló csapatok lehetőséget kapnak a nyilvános, inkubátoroknak és befektetőknek szóló bemutatkozásra, ahol akár további finanszírozást is szerezhetnek projektjükhöz. A 2024-es Demo Dayen hét ELTE-s hallgató részesült 1 millió forintos ösztöndíjban.  

A HSUP tavaszi félévét nyitó intézményi tájékoztató anyaga ITT elérhető.
(Forrás: elte.hu)