Innovációs Nap az ELTE-n

2024.11.21.
Innovációs Nap az ELTE-n
Az ELTE nagy múltra visszatekintő innovációs rendezvényének célja az egyetemen keletkezett tudás, az alapkutatások hasznosításának ösztönzése, az egyetem és a vállalati szféra kapcsolatának erősítése

Az innovációra különösen igaz, hogy egyedül nem megy: a nagy teljesítményekhez eltérő hátterű elmék együttes erőfeszítése szükséges. Az ELTE a hazai KFI támogató intézményekkel, vállalati és nonprofit szakmai műhelyekkel és a kutatómunkát végző felsőoktatási társintézményekkel egyaránt erős partneri kapcsolatot ápol, kapcsolatrendszerét folyamatosan bővíti.

Innovációs nagyrendezvényének mottója idén éppen ezért lett "Partnerségeink az innovációban".

A november 27-i Innovációs Napon bemutatkoznak az ELTE legfontosabb innovációs tartalmú vagy kifutású hazai és nemzetközi együttműködései, amelyekhez az érdeklődők akár az egyetemről, akár kívülről csatlakozhatnak. Lesz szó egyetemi-ipari együttműködésekről, állami támogató intézményektől érkező kezdeményezésekről és olyan társadalmi kihívásokra válaszoló összefogásokról, ahol egyértelműen kitűnik, mennyi mindent tanulhatnak a résztvevők egymástól a közös munka során.

A rendezvényt Darázs Lénárd általános rektorhelyettes nyitja meg, a nap során átadják az egyetem idei kutatói és hallgatói innovációs díjait, és sor kerül a SZTNH–ELTE hosszú távú iparjogvédelmi együttműködés ünnepélyes aláírására is. 

Előadások hangzanak el a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium eredményeiről, az ELTE TTK és az ELTE IK vállalati együttműködéseiről, nemzetközi KFI együttműködésekről, hazai egyetemközi KFI együttműködésekről. A résztvevők négy panelban hallhatnak az ipari innovációs együttműködések tapasztalatairól és jövőjéről; a hazánkba irányuló közvetlen vállalati tőkebefektetés innovációt ösztönző hatásairól; az egyetemi spinoffok és startupok esélyeiről a globális versenyben; a Magyarországról kiinduló működőtőke-export innovációs hatásairól.

A rendezvény befogadja azt a kormányzati (KKM-NGM) kezdeményezést is, amely most elsőként igyekszik a külföldi működő tőke behozói közül is díjazással kiemelni azokat, amelyek a bérmunkán túl a magasabb hozzáadott értékkel bíró értékláncokat támogatva és kiépítve a KFI szektorban is jelentős fejlődést idéztek elő.

Regisztráció  
Részletes program

 

(Forrás: elte.hu)