Juan Loma nyerte az 5vös5km-t

2024.09.20.
Összesen 640 profi és amatőr versenyző állt rajthoz a 46. alkalommal megrendezett 5vös5km-en, az ELTE hagyományos lágymányosi futóversenyén.

A megmérettetésen főleg ELTE-polgárok és a BEAC sportolói vettek részt, de szép számban képviseltették magukat a partneregyetemek, sportklubok, illetve az Ericsson és a Nokia futói is. A verseny előtt a BEAC oktatója tartott közös bemelegítést, a mezőny ezután Borhy László rektor jelzésére vágott neki a távnak hagyományosan 17:05-kor.

A férfiak mezőnyében az első helyet Juan Loma szerezte meg 15:15-ös idővel, a második Vásárhelyi Máté (15:22), a harmadik Vitárius Bence (15:36) lett. A nők között aranyérmet szerzett Herczog Anna 18:32-es eredménnyel, a dobogó második fokára Ménesi Anita (19:03) állhatott fel, míg a harmadik helyen Szendi Csilla (19:54) végzett. Az elektronikus időmérésen alapuló részletes eredmények itt érhetők el.

A versenyen számos kategóriában hirdettek dobogós helyezetteket, a legnagyobb indulóval résztvevő cég az Ericsson, a Legsportosabb Kar Vándorkupát a TTK, a Legsportosabb Tanszék Kupát pedig az IK Térképtudományi és Geoinformatikai Intézete kapta. A mezőnyben ott volt Zentai László oktatási rektorhelyettes, Kozsik Tamás, az Informatikai Kar dékánja, Bartus Dávid, a Bölcsészettudományi Kar dékánja, Müller Viktor, a Természettudományi Kar oktatási dékánhelyettese, Szalay Krisztián, a sportügyek rektori biztosa és Szöllősi Szilvia, az ELTE Egyetemi Stratégiai Iroda vezetője is.

A szervezésben az ELTE TTK, a BEAC, a Budapesti Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség, az ELTE Környezettudományi Klub, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) vett részt, a versenyt a Paksi Atomerőmű és az MVM mellett az ELTE Alumni Alapívány, illetve a Kommunikációs, Marketing és Rekrutációs Igazgatóság támogatta.

(Forrás: elte.hu)