Tajvani együttműködés

A Tsing Hua Egyetem háromfős delegációja 2019. november 27-én látogatást tett a Természettudományi Karon abból a célból, hogy konzultáljanak az oktatási- és kutatási együttműködés gyakorlati lehetőségeiről a két egyetem között. Dr. Túri László tudományos dékánhelyettes köszöntője után a kozultációt Dr. Horváth Erzsébet oktatási dékánhelyettes asszony kezdte meg a Kar általános bemutatásával, szakjaink átfogó ismertetésével, kiemelve karunk kiválósági pályázatait.
Professzor Robin Huang mutatta be a National Tsing Hua University kutatási portfólióját.
Majd intézeteink képviselői bemutatták a Karon folyó ígéretes kutatásokat: Dr. Dobolyi Árpád a Biológiai Intézet képviseletében bemutatta a Nemzeti Agykutatási Programot (NAP). Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Biológiai Intézet Élettani és Neurobiológiai Tanszékén 2014-ben két új kutatócsoport alakult: az MTA–ELTE NAP B Molekuláris és Rendszer Neurobiológiai Kutatócsoportot Dobolyi Árpád, az MTA–ELTE NAP B Idegi Sejtbiológiai Kutatócsoportot pedig Schlett Katalin vezeti.
Izsák Ferenc, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék adjunktusa a Matematika Intézet kutatási portfólióját ismertette. Kocsis Bence, az Atomfizikai Tanszékének adjunktusa beszámolt fő kutatási területéről, a fekete lyukak, gravitációs hullámok és sűrű csillaghalmazok megfigyeléseiről. Dr. Timár Gábor, a Földrajz- és Földtudományi Intézet igazgatóhelyettese a térképkészeti kutatásokról, valamint Dr. Novák Zoltán a Kémiai Intézet széleskörű, nemzetközi szintű kutatási tevékenységéről is beszámolt.
A eredményes konzultáció végén a felek az oktatási együttműködés gyakorlati lehetőségeiről is egyeztettek.