44. 5vös 5km futóverseny

ELTE Lágymányosi Campus Déli Tömb

2023. szeptember 20. 17:05 -

ELTE Lágymányosi Campus Déli Tömb

44. alkalommal rendezzük meg az 5vös5km elnevezésű népszerű futóversenyt az ELTE Lágymányosi Campusán.

Az őszi félév első heteiben, hagyományosan az Egyetemi Sport Nemzetközi Napján rendezzük meg az ELTE TTK ikonikus sporteseményét, az 5vös5km futóversenyt. A 23 éves hagyományokkal rendelkező megmérettetésen elsősorban egyetemi polgárok húznak futócipőt. A verseny 2000 áprilisa óta hagyományosan megrendezésre kerül, útvonala az ELTE Északi és Déli Tömbjei körül kacskaringózik, sőt egyes szakaszain az ELTE hivatalos sportegyesülete, a 125 éve, 1898-ban alapított Budapesti Egyetemi Atlétikai Club (BEAC) sporttelepét is érinti.

A félévenként megrendezett verseny célja az egyetemi és budapesti polgárok, kiemelten a hallgatók, oktatók és újbudai lakosok megmozgatása, a sportos életmód nészerűsítése és teljesíthető távú futóverseny biztosítása az egyetemi sportéletben. Ezen túl kedvcsinálás egyetemi, céges és egyesületi futócsapatok létrejöttéhez. Atléták - köztük olimpikonok és magyar bajnokok - számára felkészültségük felmérése utcai futóversenyen, szabadidős futóknak pedig a közös futás „ünnepe”, kihívás a mindennapok futásainak megkoronázására.

RAJT: 2023.09.20-án, délután 5 óra 5 perckor!
A versenyre kizárólag online lehet nevezni, helyszíni nevezés nincs! Jelentkezés

További információk a verseny honlapján.