Módosult a Kooperatív Doktori Program hallgatói pályázat leadási határideje

2023. július 31. 12:00 óráig került meghosszabításra
a KDP-2023 pályázatok benyújtási időtartama!
A Kooperatív Doktori Program célja, hogy a kutatás-fejlesztés és innováció területén tovább bővítse azon munkavállalók létszámát – elsődlegesen az MTMI (matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai) területeken –, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk társadalmi, gazdasági hasznosításában. Ezen megfogalmazott cél elérése érdekében a Kooperatív Doktori Programban részt vevő doktori hallgatók vállalati együttműködésben, a felsőoktatási doktori iskolák intézményes keretei között dolgozzák fel témájukat.
Az 2023. évi pályázati felhívás szövege a 2021/2022-es tanév tapasztalataira, illetve a beérkezett szakmai javaslatokra, észrevételekre reflektálva került kialakításra, ezáltal is törekedve arra, hogy a Kooperatív Doktori Program megfeleljen a felsőoktatás és az ipar által közösen támasztott igényeknek. A Program azok számára biztosít támogatást, akik
doktori hallgatói státuszuk mellett felsőoktatási intézményen kívül más munkahelyen is végeznek kutatómunkát,
amely elősegíti tudományos eredményeik gyakorlati hasznosulását.
DÍJAZÁS
A pályázat keretében a kooperatív ösztöndíjas hallgató havi nettó 400 000 Ft-os támogatásban részesül. Az ösztöndíjast segítő, a pályázat megvalósításában közreműködő témavezető és szakértő szintén díjazásban részesül. Ennek értéke bruttó 120 000 Ft/hó. Ugyancsak támogatást kap az ösztöndíjast fogadó doktori iskola, amelynek összege 600 000 Ft/félév. Utóbbi elsősorban kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) tevékenységre vagy ahhoz kapcsolódó infrastruktúrafejlesztésre, nemzetközi kapcsolatok kiépítésére, tudástranszferre, illetve az ezekkel összefüggő szolgáltatásokra használható fel.
BENYÚJTÁS
Pályázatot azon doktori hallgatói jogviszonyban álló hallgatók nyújthatnak be, akik doktoranduszi jogviszonyukat a 2022. vagy a 2023. évben létesítették és a 2023/2024-es tanév kezdetéig a komplex vizsgán még nem vesznek részt, illetve azok, akik doktori tanulmányaikat a 2023/2024-es tanévben kezdik meg. Mindemellett lényeges, hogy a KDP ösztöndíjas jogviszony időszaka alatt a hallgatóknak az általuk választott partnerszervezetnél rendelkezniük kell munkaviszonnyal vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonnyal, amelyért díjazásra jogosultak.
A beérkezett pályázatokat a kilenctagú Kooperatív Doktori Kollégium bírálja el, amelyben egyaránt jelen vannak a felsőoktatás és a versenyszféra képviselői, ezzel biztosítva mindkét oldal szempontjainak érvényesülését, és ezen keresztül a legjobbak kiválasztását.
A pályázatokat a NKFI Hivatal online Pályázati Rendszerén keresztül kell benyújtani! Az eredményhirdetést követően az NKFIH a Kooperatív Doktori Programban részt vevő hallgatókat fogadó felsőoktatási intézményekkel köt támogatási szerződést.
Közlemény a leadási határidő módosításáról.
A BENYÚJTÁSÁHOZ SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK ÉS BELSŐ HATÁRIDŐK
A pályázat leadásához szükséges dokumentumok egy részét a befogadó intézmény hitelesíti. A pályázati anyagok benyújtásához doktori iskolai igazolás és egyetemi befogadónyilatkozat is szükséges. Az ELTE Természettudományi Karának doktori iskolái előzetes szakmai kontrollt gyakorolnak a beérkező pályázatokkal kapcsolatban, megvizsgálják a pályázatok szakmai tartalmát, valamint a témavezető és a vállalati szakértő tudományos és szakmai alkalmasságát. A Kar a pályázatok befogadásáról kiválósági alapon dönt.
doktori iskola vezetőjéhez és adminisztrátorához.
A doktori iskolák számára benyújtott dokumentumoknak meg kell egyeznie a pályázatban leadandó végleges dokumentumokkal, erről a pályázónak nyilatkoznia kell a beküldéskor.
LEADANDÓ DOKUMENTUMOK
Az előzetes pályázati anyagnak tartalmaznia kell minden releváns pályázati anyagot, beleértve a következőket:
- Pályázati adatlap
- Kutatási terv: a KDP doktori ösztöndíjas hallgatói jogviszony fennállásának idejére, melyben a pályázónak ki kell térnie arra, hogy a kutatás mely részét tervezi a fogadó doktori iskolánál, és mely részét a Munkáltatónál megvalósítani, ennek során be kell mutatni a fogadó felsőoktatási intézmény és a Munkáltató kapcsolódó infrastruktúráját. A kutatási tervnek szemeszterekre lebontva is tartalmaznia kell a tervezett tevékenységeket és előrehaladást. Terjedelme: legalább 5000 és legfeljebb 10.000 karakter.
- A doktori képzés keretében eddig végzett tevékenység bemutatása (benyújtása akkor szükséges, amennyiben a pályázó 2023. szeptember 1-ét megelőzően kezdte meg doktori tanulmányait; azon pályázók esetében, akik doktori tanulmányaikat 2023. szeptember 1-ével kezdik meg, ezen dokumentumot nem kell csatolni);
- A pályázó (tudományos és szakmai eredményeit is tartalmazó) önéletrajza;
A 4. számú (A fogadó felsőoktatási intézmény szándéknyilatkozata) nyilatkozatot rektori aláírással ellátva minden pályázó az önéletrajzban megadott e-mail címére kapja meg legkésőbb július 31-én reggelig.
Az 5. számú (Doktori iskola nyilatkozat) mellékleteket a doktori iskola vezetőjének aláírásával 2023. július 31-én 9 óráig kapják meg a pályázók e-mailben.
- Pályázói nyilatkozat (2. számú melléklet) hiánytalanul kitöltve. Az NKFIH KFI online felületen kell rögzíteni az adatokat, majd a generált nyilatkozatot letölteni és a pályázati anyaghoz csatolni.
- A pályázónak be kell nyújtania a témavezető által aláírt dokumentumokat:
- a témavezető nyilatkozata (a pályázati kiírás 6. számú mellékletét képező sablon kitöltésével): Az NKFIH KFI online felületen kell rögzíteni az adatokat, majd a generált nyilatkozatot letölteni és a témavezetőhöz eljuttatni, valamint csatolni a pályázati anyaghoz.
- a témavezető tudományos és szakmai eredményeit is tartalmazó szakmai önéletrajza, külön megjelölve a tudományos fokozatot szerzett hallgatóinak számát;
- a pályázó doktori témája és kutatási terve tudományos megalapozottságának írásbeli értékelése, legalább 2000 karakter (szóközökkel) terjedelemben.
- A pályázónak be kell nyújtania a szakértő által aláírt dokumentumokat:
- a szakértő nyilatkozata (a pályázati kiírás 8. számú mellékletét képező sablon kitöltésével): Az NKFIH KFI online felületen kell rögzíteni az adatokat, majd a generált nyilatkozatot letölteni és a pályázati anyaghoz csatolni.
- a szakértő – jelen pályázati kiírásban előírt – végzettségét igazoló okirat másolata;
- a szakértő tudományos fokozatát igazoló dokumentum másolata (amennyiben a szakértő rendelkezik tudományos fokozattal);
- a szakértő tudományos és szakmai eredményeit is tartalmazó szakmai önéletrajza:
- a pályázó doktori témája és kutatási terve vállalati relevanciájának és hasznosíthatóságának értékelése, legalább 2000 karakter (szóközökkel) terjedelemben.
- További dokumentumok, amelyeket a pályázónak be kell nyújtania:
- a fogadó felsőoktatási intézmény befogadó nyilatkozata értelemszerűen kitöltve - 4. számú melléklet. Kérjük az értelemszerű kitöltést az NKFIH KFI online felületen, majd a felületről való letöltést és a pályázati anyaghoz való csatolást. A 4. számú (A fogadó felsőoktatási intézmény szándéknyilatkozata) nyilatkozatot rektori aláírással ellátva minden pályázó az önéletrajzban megadott e-mail címére kapja meg legkésőbb július 31-én reggelig.
- a doktori iskola nyilatkozata értelemszerűen kitöltve - 5. számú melléklet. Az NKFIH KFI online felületen kell rögzíteni az adatokat, majd a generált nyilatkozatot letölteni, a pályázati anyaghoz csatolni és a doktori iskola ügyintézőjéhez eljuttatni. Az 5. számú (Doktori iskola nyilatkozat) mellékleteket a doktori iskola vezetőjének aláírásával 2023. július 31-én 9 óráig kapják meg a pályázók e-mailben.
- Munkáltatói nyilatkozat a Munkáltató képviselője által aláírva (a pályázati kiírás 7. számú mellékletét képező sablon kitöltésével); Az NKFIH KFI online felületen kell rögzíteni az adatokat, majd a generált nyilatkozatot letölteni és a pályázati anyaghoz csatolni.
- a pályázó publikációs listája – amennyiben a pályázó az MTMT-ben rögzíti és karbantartja adatait, úgy elegendő az MTMT azonosító megadása, amennyiben nem használja az MTMT-t, úgy az elektronikusan feltöltött vagy papír alapú publikációk esetén elegendő az MTMT hivatkozás;
- a témavezető publikációs listája – amennyiben a témavezető az MTMT-ben rögzíti és karbantartja adatait, úgy elegendő az MTMT azonosító megadása, amennyiben nem használja az MTMT-t, úgy az elektronikusan feltöltött vagy papír alapú publikációk esetén elegendő az MTMT hivatkozás;
- a szakértő publikációs listája (amennyiben van) – amennyiben a szakértő az MTMT-ben rögzíti és karbantartja adatait, úgy elegendő az MTMT azonosító megadása, amennyiben nem használja az MTMT-t, úgy az elektronikusan feltöltött vagy papír alapú publikációk esetén elegendő az MTMT hivatkozás.
- egy nyilatkozatot, mely szerint az ELTE TTK doktori iskolái számára beadott dokumentumok megegyeznek a pályázatban leadandó végleges dokumentumokkal.
Javasoljuk, hogy az NKFIH KFI online felületén keresztül folyamatosan rögzítsék a készhez kapott dokumentumokat, mert a pályázati felületen a véglegesítést megelőzően is el lehet menteni a pályázatot.
A Pályázathoz szükséges további információk itt találhatóak.
A Kooperatív Doktori Program Kari koordinátora: Virág Eszter (virag.eszter@ttk.elte.hu)